مستندات مربوط به كارگاه Spss مقدماتي

1392/3/13 0:0

 


کارگاه مقدماتیSPSS (تحلیل داده های آماری)


امروزه با توجه به توسعه علوم و گسترش تکنولوژي، استفاده از علم آمار در علوم مختلف بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و آموختن روشهاي تحلیل آماري براي تمامی علوم جزء ملزومات گردیده است . 
آنالیز آماري کمک میکند تا پژوهشگر بتواند از داده هاي اولیه مربوط به مشاهدات نمونه اي، اطلاعات مورد نیاز خود را استخراج کند و در صورت لزوم نتایج را تعمیم دهد. امروزه با توجه به وجود انواع مختلف نرم افزارهاي آماري مشکل محاسبات پیچیده و دشوار تا حدود زیادی مرتفع گردیده است. 
SPSS یکی از قدیمی ترین برنامه هاي کاربردي در زمینه تجزیه وتحلیل هاي آماري است؛ واژه SPSS مخف Statistical Package For Social Science (بسته آماري براي علوم اجتماعی) می باشد. این نرم افزار که یکی از نرم افزارهاي تخصصی آمار است، جهت تحلیل داده هاي آماري در حیطۀ علوم اجتماعی، روانشناسی، علوم رفتاري و علوم پزشکی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. 
این کارگاه با هدف آشنایی مقدماتی اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با تحلیل داده های آماری در تاریخ 4 اردیبهشت 1392 با حضور جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در محل سالن اجتماعات پردیس دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه آقایان دکتر طهماسبی و دکتر حاجیوندی به عنوان مدرس حضور داشتند.

دريافت فايل هاي آموزشي  

 

پيش از دريافت فايل هاي Sav نرم افزار Spss را نصب نمائيد

   SPSS Workshop     spss Workshop Slides     SPSS_For_Dummies    SPSSCLS.sav     SPSS WORKSHOP DATA.sav   

 
   

   

    

 


   
تعداد بازدید:   ۵۵

 


چاپ | ارسال به ايميل
< >