نصب نوارابزار الکسای اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

تاریخ نامه: 7 ارديبهشت 1393
شماره نامه:
 
اطلاعيه  |   

بسمه تعالی

احتراما حضور ارجمند کلیه همکاران محترم (مستقر در واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر) می رساند؛ نوارابزار اختصاصی الکسای این دانشگاه جهت نصب بر روی مرورگرهای ذیل از طریق لینک آنها قابل دسترسی است. خواهشمند است بمنظور افزایش رتبه دانشگاه در رتبه بندی سایت الکسا، این نوار ابزار را نصب فرمائید.                                         

                             

   رتبه‌بندی الکسا چیست؟

یک سیستم رتبه‌بندی وجود دارد که توسط Alexa.com (زیر مجموعه‌ای از Amazon.com) بنا شده است و اساساً به نظارت بازدیدهای انجام‌شده از یک وب سایت می‌پردازد و میزان این بازدیدها را به صورت عمومی به نمایش می‌گذارد. الگوریتمی که الکسا بر طبق آن محاسبه می‌شود ساده است و بر اساس ثبت میزان ترافیک کاربرانی است که تولبار الکسا را در یک دوره سه ماهه نصب‌کرده‌اند.
این ترافیک هم از دسترسی (
reach) و هم از بازدید صفحه (pageview) یک صفحه به دست می‌آید. Reach تعداد کاربران الکسا است که در طول یک روز از یک سایت مورد نظر دیدن می‌کنند و همان طور که از نامش پیداست، بازدید از صفحه؛ تعداد دفعاتی است که کاربران الکسا یک صفحه مشخص را مشاهده می‌کنند؛ یعنی اگر یک کاربر از یک صفحه بیش از یک بار در طول روز دیدن کند، تنها یکی از این بازدیدها شمرده می‌شود.
اولین گام فرایند رتبه‌بندی، حساب تعداد دسترسی‌ها به و بازدیدها از یک صفحه در یک روز است. رتبه‌بندی الکسا از طریق به‌کارگیری میانگین هندسی تعداد دسترسی‌ها به و بازدیدها از یک صفحه در طول یک مدت مشخص سه ماهه به دست می‌آید.

رتبه‌بندی الکسا چگونه کار می‌کند؟

تنها کاری که باید انجام دهید نصب تولبار الکسا است. تولبار الکسا نه تنها اطلاعات را نشان می‌دهد، بلکه به طور هم زمان همین اطلاعات را به سرور مرکزی ارسال می‌کند؛ بنابراین هر دفعه که یک صفحه وب را با یک مرورگر وب که تولبار برای آن نصب شده است بازدید می‌کنید، این اطلاعات که شامل
IP شما و صفحه‌ای که در حال بازدیدش هستید به سرور فرستاده می‌شود. این آمار از تمام کاربرانی که تولبار الکسا را نصب‌کرده‌اند جمع‌آوری می‌شود.

مزایای استفاده از تولبار الکسای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
 
*امکان دسترسی سریع به صفحه اصلی دانشگاه
*نمایش آیکون دسترسی سریع به دانشکده ها، مراکز تحقیقات، معاونت ها، اخبار، کتابخانه مرکزی
*بهبود رتبه سایت دانشگاه در الکسا بدلیل استفاده مداوم از تولبار آن.
*دسترسی سریع به رتبه الکسا کشوری و جهانی هر سایتی که بازدید میکنید.
 

 از حسن توجه همکارانی که با نصب این نوارابزار در بهبود رتبه دانشگاه نقش دارند، بسیار سپاسگزاریم.


دریافت فایل پیوست نامه

   

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1393

تعداد بازدید:   ۱
     
 

موارد مرتبط


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >